پر فروش ترین محصول دنیا چیست؟

پر فروش ترین محصول دنیا چیست؟

اگر بخواهیم صرفا یک کالای خاص را به عنوان پرفروش ترین محصول دنیا اسم ببریم ممکن است بتوانیم با تکیه بر اطلاعات موسسات معتبر جهانی یک لیست تهیه کنیم! اما همه می دانند که این لیست نمی تواند آنقدر دقیق باشد که با اطمینان کامل بگوییم قطعا این کالا پرفروشترین در تمام دنیاست!

پر فروش ترین محصول

البته چندان هم اهمیت ندارد!

واقعیت این است که بدانیم، مهمتر از کالای پرفروش، انگیزه اصلی خرید آن محصول است چون در این صورت می‌توانیم عامل پرفروش شدن هر محصول را پیدا کنیم!

عاملی که باعث فروش هر کالایی می شود قطعا خودش می تواند پرفروش‌ترین محصول دنیا باشد.

به نظر شما چرا مردم خرید می کنند؟

شاید بگویید خب معللوم است! مردم یک کالا را می خرند چون به آن نیاز دارند!

نیاز یکی از عواملی است که انگیزه خرید محسوب می شود، به جز نیاز انگیزاننده های دیگری نیز وجود دارد.

مردم اغلب به پنج دلیل اصلی خرید می کنند :

  • ترس
  • جذابیت و جلب توجه (جایگاه اجتماعی بهتر)
  • صرفه جویی یا سود بیشتر
  • لذت و سرگرمی
  • تفریح
  • رسیدن به یک رویا

همه این پنج مورد یک روند مشخص را دنبال می کنند! هرکس کالایی را می‌خرد به این دلیل است که امید دارد ترسش برطرف شود، یا امید دارد با خریدی که انجام داده جایگاه اجتماعی بهتری در مقایسه با بقیه افراد داشته باشد، گاهی خرید به این امید انجام می‌شود که سود بیشتری بدست آوریم یا حداقل امیدوارم پول کمتری خرج کنیم!

انگیزه دیگری که ممکن است باعث خرید شود این است که امیدواریم برای مدتی لذت ببریم و یا سرگرم شویم.

عده ای هم به فکر تفریح هستند چون امیدوارند بعد از یک تفریح روحیه بهتری داشته باشند.

اگر کسی به ما وعده دهد با خرید محصولی به رویای‌مان نزدیک‌تر می شویم حاضر هستیم آن محصول را بخریم حتی اگر بدانیم که به آن رویا نمی رسیم! اما می‌خریم چون امید رسیدن به آن رویا را در ما زنده نگه می دارد!

در متن بالا به کلمه امید دقت کنید!!!

پرفروش ترین محصول دنیا دقیقا همین است: امید!  هر کالا یا محصول دیگری هم بخریم باز هدفمان خریدن امید بوده و در نتیجه فروشنده ای موفق تر است که امید بفروشد.

یکی از پرفروش ترین خدمات دنیا اینترنت است اما کسی که اینترنت می‌خرد درواقع به این امید اینترنت می خرد که از تنهایی فرار کند! یا امیدوار است سرگرم شود و گذر زمان را حس نکند، شاید هم امید دارد با خرید اینترنت از اخبار روز دنیا مطلع شود، یا به این امید یک بسته اینترنت خریده که …

جای سه نقطه هرچیزی می توانید بگذارید!

مهم این است که دانستیم امید پرفروش ترین محصول دنیاست.

حالا اگر شما فروشنده هستید و می خواهید محصولی را بفروشید باید به پنج انگیزاننده اصلی بیشتر توجه کنید تا بتوانید اول امید بفروشید و سپس کالایی که قصد فروش آن را دارید.

حتی اگر شما فروشنده نیستید با توجه به پبج انگیزاننده اصلی می توانید حواستان را جمع کنید که به شما یک امید واهی به جای محصول مورد نظرتان نفروشند!

اتومبیل هم یکی دیگر از پرفروش ترین کالاهای دنیاست . اما مردم ماشین می‌خرند به این امید که …

یکی امیدوار است با خرید خودروی خاصی توجه دیگران را جلب کند و جایگاه اجتماعی بهتری پیدا کند، یکی امیدوار است با خرید ماشین راحت تر به محل کارش برود و …

می بینید، همه چیزی که ما می‌خریم امید است.

فروشنده ای موفق است که امید می فروشد!!!

به شما تا کنون چقدر امید فروخته اند؟! مثلا وقتی به کفش فروشی می روید اگر فروشنده بگوید این کفش کیفیت بالای دارد انگیزه آنچنانی برای خرید پیدا نخواهید کرد چون این حداقل انتظاری است که شما از یک کفش دارید! ولی اگر بگوید وقتی این کفش را بپوشید پاهایتان در زمستان یخ نمی کند و آب داخل آن نمی رود، انگیزه بیشتری برای خرید خواهید داشت چون در ذهن شما تصویری از سرما و آب‌گرفتگی خیابان شکل می گیرد و حالا شما امیدوار می شوید که با این کفش پایتان گرم می ماند و جورابتان خیس نمی شود!

الان شما کفش نمی خرید بلکه امید به گرم ماندن پا و خشک ماندن جوراب را می خرید!

شاید شما هم شنیده باشید که افراد باتجربه می‌گویند کار دنیا به امید است‌.

این گفته دقیقا درست است چون ما هر کاری انجام می دهیم به خاطر یک امید است که حتی ممکن است از آن فقط یک نور ضعیف باقی مانده باشد.

امید به رفع یک نیاز، امید به رهایی از یک ترس ، امید به اینکه دیگران به ما توجه کنند، امید به اینکه سرگرم شویم و لذت ببریم، امید به سود بیشتر یا صرفه جویی ، امید به …

همانطور که می‌دانید امید همه چیز است! وقتی کسی می گوید انگیزه ندارم یعنی اینکه دیگر امید رسیدن ندارم!

مواظب باشیم!

امید کسی را نا امید نکنیم اما مهمتر از آن این است که مواظب باشیم چیزهای بی ارزش را با بسته بندی در کادوی امید به ما نفروشند!

مثلا کسانی که ادعا می‌کنند می توانند به شما روشی یاد بدهند که طی یک سال یا کمتر میلیونر شوید هم دقیقا دارند به شما امید می فروشند ، اما یک امید واهی و توخالی!

درباره حساب بانکی پر از پولتان حرف می‌زنند چون می‌دانند که این تقریبا آرزوی همه مردم است. و چیزی که آرزو را شیرین‌تر می کند امید رسیدن به آن است.

می خواهم همانطور که بدون مقدمه و یکباره سراغ اصل مطلب رفتم، همانطور هم به یک‌باره نوشتن این مطلب را متوقف کنم ولی اگر دوست داشتید مطالبی مثل این را رایگان بخوانید در خبرنامه واتساپ ما عضو شوید تا هر هفته نوشته های من از طریق واتساپ به صورت خودکار برای‌تان ارسال شود.

برای عضویت در خبرنامه کلمه خبرنامه را در واتساپ به شماره ۰۹۳۹۳۲۲۰۰۱۰  بفرسید.

 

لطفا نظرتان را برایم ارسال کنید

دیدگاهتان را بنویسید